Hippo-kisat

Hippo-kisat

Hippo-kisojen tulokset

Hippo-kisojen tulokset paikkakuntakohtaisesti.

Nousiainen 18.8.2022, järjestäjänä Nousiaisten Susi

POJAT 2019 ja jälkeen syntyneet (3-v ja alle) 40 m, 1) Kostian Tymoshenko 13,0, 2) Adrian Longe13,4, 3) Vili Kuparinen 14,5, 4) Kristoffer Sarkakallio 15,3, 5) Aatos Viitasalo 15,3, 6) Alvar Kumpunen 19,9, 7) Alvar Isotalo 20,7, 8) Alex Lepistö 28,1, 9) Torsti Nevanperä 1.03,0

POJAT 2019 ja jälkeen syntyneet (3-v ja alle) pallonheitto, 1) Kostian Tymoshenko3,26, 2) Adrian Longe 3,17, 3) Alvar Kumpunen 2,74, 4) Aatos Viitasalo 2,73, 5) Alvar Isotalo 1,74, 6) Uuno Paltta 1,53, 7) Torsti Nevanperä 1,32

POJAT 2018 (4-v) 40 m, 1) Peetu Oja 9,9, 2) Eliel Ketola 10,4, 3) Pyry Leino 10,7, 4) Rami Halonen 11,6, 5) Magnus Salminen 13,0, 6) Samuli Kadenius 13,8, 6) Roihu Marku 13,8, 8) Elias Ali 14,1, 9) Albert Issakainen 14,3

POJAT 2018 (4-v) pallonheitto, 1) Eliel Ketola 5,612) Roihu Marku 4,12, 3) Pyry Leino 3,84, 4) Samuli Kadenius 3,80, 5) Magnus Salminen 3,07, 6) Peetu Oja 2,97, 7) Rami Halonen 2,45, 8) Albert Issakainen 1,96

POJAT 2017 (5-v) 40 m, 1) Niilo Järvinen 8,7, 2) Emil Himberg 9,1, 3) Urho Valtonen 9,4, 4) Konsta Keskisarja 9,6, 5) Jouko Päivinen 10,2, 6) Viktor Uusitalo 10,3, 7) Eliel Suomela 10,4, 8) Unto Salonen 10,5, 9) Viljo Kumpunen 10,7, 10) Eero Mäkelä 11,0

POJAT 2017  (5-v) pallonheitto, 1) Viktor Uusitalo 7,12, 2) Eero Mäkelä 6,52, 3) Jouko Päivinen 6,10, 4) Emil Himberg 5,87, 5) Niilo Järvinen 5,78, 6) Eliel Suomela 5,15, 7) Unto Salonen 5,02, 8) Urho Valtonen 4,56, 9) Konsta Keskisarja4,32, 10) Viljo Kumpunen4,00

POJAT 2016  (6-v) 40 m, 1) Leo Elo 8,4, 2) Olavi Näreoja 9,0, 3) Joel Suojanen 9,1, 4) Eemil Hyrkkö 9,3, 5) Luukas Keskikylä 9,9

POJAT 2016  (6-v) Pituus, 1) Leo Elo 239, 2) Olavi Näreoja 206, 3) Joel Suojanen 180, 4) Luukas Keskikylä 168, 5) Eemil Hyrkkö 162

POJAT 2015  (7-v) 40 m, 1) Emil Rinne 7,8, 2) Aarni Oksanen 8,2, 3) Roope Oja 8,6, 4) Valtteri Uusitalo 8,7,

POJAT 2015 pituus, 1) Emil Rinne 261, 2) Valtteri Uusitalo 255, 3) Roope Oja 238, 4) Aarni Oksanen 235

TYTÖT 2019 ja jälkeen syntyneet (3-v ja alle) 40 m, 1) Janette Kaskinen12,8, 2) Venla Hyrkkö 12,9, 3) Vilma Pyörre 13,6, 4) Viola Veräjänkorva 14,5, 5) Aava Välimäki 15,2, 6) Sara Suominen 16,7, 7) Ellen Koskelainen 19,4, 8) Jadelle Nurmi 19,7, 9) Aino Järvinen 19,9, 10) Lyyli Vanne 24,8, 11) Eevi Lahtinen 31,6

TYTÖT 2019 ja jälkeen syntyneet (3-v ja alle) pallonheitto, 1) Venla Hyrkkö 3,05, 2) Janette Kaskinen 2,64, 3) Viola Veräjänkorva 2,60, 4) Ellen Koskelainen 2,59, 5) Vilma Pyörre 2,41, 6) Sara Suominen 2,39, 7) Aava Välimäki 2,18, 8) Lyyli Vanne 1,76, 9) Jadelle Nurmi 1,71, 10) Aino Järvinen 1,38, 11) Eevi Lahtinen 1,35, 12) Iines Isotalo 0,50

TYTÖT 2018 (4-v) 40 m, 1) Usva Hurme9,9, 2) Lotta Heikkilä10,5, 3) Alva Yli-Alho11,4, 4) Emilia Hakula11,5, 4) Alina Saarinen11,5, 6) Aada Oksa11,8, 6) Eevi Virtanen11,8, 8) Aava Hurme12,0, 9) Elle Himberg12,5, 10) Milja Rautala16,1

TYTÖT 2018 (4-v) pallonheitto, 1) Elle Himberg 4,61, 2) Alina Saarinen 4,56, 3) Alva Yli-Alho 4,37, 4) Usva Hurme 3,67, 5) Eevi Virtanen 3,60, 6) Lotta Heikkilä 3,04, 7) Emilia Hakula 3,02, 8) Aada Oksa 2,67, 9) Aava Hurme 2,38, 10) Milja Rautala 2,29

TYTÖT 2017 (5-v), 40 m, 1) Edith Perheentupa 8,3, 2) Emma Lempiäinen 9,4, 3) Elviira Myllyniemi 9,5, 4) Eevi Ketola 9,7, 5) Toive Pelto-Klemelä 10,5, 6) Inga Parkkila 10,6, 7) Lempi Virta 10,8, 8) Netta Järvinen 12,1, 9) Amanda Soini 13,5

TYTÖT 2017 (5-v), pallonheitto, 1) Edith Perheentupa 8,73, 2) Elviira Myllyniemi 6,07, 3) Eevi Ketola 5,77, 4) Toive Pelto-Klemelä 5,71, 5) Netta Järvinen 4,17, 6) Emma Lempiäinen 4,02, 7) Lempi Virta 4,00, 8) Amanda Nietos 3,44, 9) Inga Parkkila 3,32

TYTÖT 2016 (6-v), 40 m, 1) Viola Kaskinen 8,6, 2) Hilda Heikkilä 8,7 3) Alina Laine 9,2, 4) Salli Kuparinen 9,3, 5) Janette Tolvanen 9,4, 6) Ella Myllyniemi 9,5, 7) Ruska Marku 10,3, 7) Malla Niemi 10,3, 9) Emilia Järvinen 10,7, 10) Aino Toppari 11,8

TYTÖT 2016 (6-v), pituus, 1) Janette Tolvanen 233, 2) Salli Kuparinen 227, 3) Alina Laine 216, 4) Ella Myllyniemi 209, 5) Viola Kaskinen 207, 6) Hilda Heikkilä 200, 7) Emilia Järvinen 178, 8) Malla Niemi 162, 9) Aino Toppari 150, 10) Ruska Marku 139

TYTÖT 2015 (7-v), 40 m, 1) Eevi Yli-Alho 7,7, 2) Elsa Keskisarja 7,8, 3) Leni Kulonen 8,0, 4) Inka Ketola 8,2, 5) Ingrid Perheentupa 8,3, 6) Aada Lepistö 8,4, 7) Isla Suna 8,5

TYTÖT 2015 (7-v), pituus, 1) Ingrid Perheentupa 273, 2) Elsa Keskisarja 271, 3) Eevi Yli-Alho 254, 4) Leni Kulonen 250, 5) Inka Ketola 227, 6) Aada Lepistö 223, 7) Isla Suna 193

Mynämäki 18.8.2022, järjestäjänä Mynämäen Isku

P3 (s. 2019 tai aiemmin) 40 m, 1. Oliver Kesälä 12,8, 2. Janrik Laine 14,0, 3. Ilpo Vehviläinen 14,3, 4. Viljo Katunpää 14,7, 5. Eemeli Mäkisalo 15,6, 6. Niklas Soiniitty 16,2, 7. Eino Viitanen 16,3, 8. Lenni Tuittu 16,5, 8. Sisu Kitola 16,5, 9. Valtteri Laine 21,4, 10. Aatos Mäkisalo 22,3, 11. Aarne Katunpää 24,2, 12. Vilho Kulju 24,5, 13. Justus Marttila 30,0, 14. Toivo Pahikkala 33,7, 15. Oiva Tuomi 42,3, 16. Lukas Kesälä 44,0, 17. Viljami Vuori 53,0, 18. Aaro Honkanen 56,4, 19. Max Pietilä 57,1.

P3 (s. 2019 tai aiemmin) Pallo, 1. Janrik Laine 5,85, 2. Valtteri Laine 4,20, 3. Viljo Katunpää 3,75, 4. Lenni Tuittu 3,06, 5. Eemeli Mäkisalo 2,82, 6. Niklas Soiniitty 2,37, 7. Eino Viitanen 2,36, 8. Vilho Kulju 2,26, 9. Aatos Mäkisalo 2,20, 10. Oliver Kesälä 2,02, 11. Justus Marttila 2,00, 12. Sisu Kitola 1,85, 13. Ilpo Vehviläinen 1,62, 14. Aarne Katunpää 1,49, 15. Toivo Pahikkala 1,40, 16. Viljami Vuori 1,30, 16. Max Pietilä 1,30, 17. Emil Jalava 0,90, 18. Oiva Tuomi 0,80, 19. Lukas Kesälä 0,55.

P4 (s. 2018) 40 m, 1. Tiitus Iivonen 9,4, 2. Oliver Järvinen 10,6, 3. Viljami Kipinoinen 11,1, 4. Viljami Koskinen 11,3, 5. Matias Hannula 11,5, 6. Viljo Vuori 11,7, 7. Elmo Jalava 12,2, 8. Viljami Viili 12,6, 9. Lassi Kuittinen 13,3, 10. Daniel Gottschalk 13,6, 11. Artturi Marttila 15,9.

P4 (s. 2018) Pallo, 1. Tiitus Iivonen 6,62, 2. Viljo Vuori 4,75, 3. Viljami Viili 3,91, 4. Viljami Kipinoinen 3,75, 5. Artturi Marttila 3,60, 6. Matias Hannula 3,53, 7. Elmo Jalava 3,05, 8. Viljami Koskinen 3,00, 9. Lassi Kuittinen 2,86.

P5 (s. 2017) 40 m, 1. Elias Jaatinen 9,3, 2. Anselmi Raunio 9,5, 3. Juho Alapiessa 9,7, 4. Oiva Hellström 10,1, 5. Viljami Laine 10,3, 6. Vili Välilä 10,4, 7. Elmeri Koskinen 11,2, 8. Veeti Jokela 11,3, 8. Samuli Kalluinen 11,3.

P5 (s. 2017) Pallo, 1. Elias Jaatinen 10,60, 2. Anselmi Raunio 9,51, 3. Oiva Hellström 6,45, 4. Vili Välilä 6,40, 5. Viljami Laine 6,12, 6. Elmeri Koskinen 5,72, 7. Juho Alapiessa 5,25, 8. Samuli Kalluinen 4,06, 9. Veeti Jokela 3,82.

P6 (s. 2016) 40 m, 1. Aapo Vehviläinen 8,7, 2. Mauno Raukunen 8,8, 2. Miro Takarautio 8,8, 3. Aukusti Marttila 9,2, 3. Gidi Leino 9,2, 4. Rasmus Nieminen 9,5, 5. Hannu Hämäläinen 9,6, 6. Konsta Tuittu 10,4, 7. Toivo Tyni 11,9.

P6 (s. 2016) Pituus, 1. Miro Takarautio 2,32, 2. Mauno Raukunen 2,06, 3. Gidi Leino 2,02, 4. Aapo Vehviläinen 1,93, 5. Hannu Hämäläinen 1,84, 6. Aukusti Marttila 1,70.

P7 (s. 2015) 40 m, 1. Elias Järvinen 7,1, 2. Veeti Niemelä 9,1, 3. Oscar Hellström 9,3, 4. Väinö Viili 11,7.

P7 (s. 2015) Pituus, 1. Elias Järvinen 2,32, 2. Veeti Niemelä 1,93, 3. Oscar Hellström 1,93, 4. Väinö Viili 1,35.

T3 (s. 2019 tai aiemmin) 40 m, 1. Aino Rouvali 13,8, 2. Lilja Laaksonen 14,8, 3. Sonya Junttila 15,5, 4. Iina Aalto 15,9, 5. Iita Hannula 16,3, 6. Aino Käkönen 17,5, 7. Siiri Pyhäranta 20,8, 8. Enni Kipinoinen 21,2, 9. Venla Jokela 26,0, 10. Isla Sainio 26,1, 11. Elna Makkonen 29,5, 12. Kerttu Aalto 30,2, 13. Elsi Suominen 33,9, 14. Minna Junnila 37,8, 15. Aada Vähätalo 50,1.

T3 (s. 2019 tai aiemmin) Pallo, 1. Aino Rouvali 3,76, 2. Sonya Junttila 2,56, 3. Iina Aalto 2,14, 3. Lilja Laaksonen 2,14, 4. Venla Jokela 2,13, 5. Kerttu Aalto 1,42, 5. Elsi Suominen 1,42, 6. Aino käkönen 1,38, 7. Iita Hannula 1,36, 8. Enni Kipinoinen 1,20, 9. Siiri Pyhäranta 0,82, 10. Elna Makkonen 0,66, 11. Isla Sainio 0,60, 12. Minna Junnila 0,48.

T4 (s. 2018) 40 m,1. Nea Vähätalo 11,6, 2. Helmi Kitola 11,8, 3. Iisa Takarautio 11,9, 4. Alisa Raukunen 12,3, 5. Isla Nieminen 12,4, 6. Mikaela Rajamäki 12,6, 7. Enna Arola 12,8, 8. Liana Makkonen 13,9, 9. Vitalija Goncarova 16,8, 10. Sofia Gottschalk 20,2.

T4 (s. 2018) Pallo, 1. Nea Vähätalo 5,21, 2. Helmi Kitola 4,50, 3. Alisa Raukunen 3,70, 4. Iisa Takarautio 3,59, 5. Liana Makkonen 3,41, 6. Enna Arola 3,20, 7. Mikaela Rajamäki 3,07, 8. Isla Nieminen 3,06, 9. Vitalija Goncarova 3,03, 10. Sofia Gottschalk 1,40.

T5 (s. 2017) 40 m, 1. Oona Soiniitty 9,0, 2. Taika Lehtola 9,2, 3. Senna Lehtonen 9,5, 4. Lilli Saarinen 9,7, 5. Aada Kartano 10,1, 6. Petra Kalluinen 10,8, 7. Aava Kulju 10,9, 8. Ellen Hokkanen 11,2, 9. Pinja Vilola 11,3, 10. Lotta Piipponen 11,6, 11. Emilia Lehtonen 11,7, 12. Jade Finnholm 12,5.

T5 (s. 2017) Pallo, 1. Taika Lehtola 6,55, 2. Lilli Saarinen 6,00, 3. Pinja Vilola 5,19, 4. Aada Kartano 4,67, 5. Lotta Piipponen 4,65, 6. Petra Kalluinen 4,25, 7. Aava Kulju 4,23, 8. Senna Lehtonen 4,22, 9. Jade Finnholm 4,02, 10. Oona Soiniitty 3,80, 11. Sanni Routakorpi 3,45, 12. Emilia Laukkanen 2,74, 13. Emilia Lehtonen 1,00.

T6 (s. 2016) 40 m, 1. Oona Nurmi 8,2, 2. Senni Vilola 8,9, 3. Oona Koskinen 9,0, 4. Mette Rajamäki 9,1, 4. Janni Salmela 9,1, 5. Ruut Honkanen 9,2, 6. Alisa Helle 10,5, 6. Lilja Pitkäkoski 10,5, 7. Sara Gottschalk 11,2, 8. Elsa Asso 11,9, 9. Oona Heino 12,2, 10. Eevi Verainen 12,7, 11. Lumi Keppola 14,0.

T6 (s. 2016) Pituus, 1. Oona Nurmi 2,12, 2. Ruut Honkanen 1,99, 3. Senni Vilola 1,97, 4. Oona Koskinen 1,90, 5. Hertta Kitola 1,75, 6. Oona Heino 1,61, 7. Elsa Asso 1,58, 8. Mette Rajamäki 1,58, 9. Lilja Pitkäkoski 1,49, 10. Janni Salmela 1,45, 11. Alisa Helle 1,40, 12. Lumi Keppola 1,03.

T7 (s. 2015) 40 m, 1. Alda Lehtonen 7,6, 2. Liivia Liimatainen 8,3, 3. Aino Laurén 8,6, 4. Miisa Punta 8,9, 5. Amanda Santio 10,1, 6. Vilma Junnila 10,7.

T7 (s. 2015) Pituus, 1. Alda Lehtonen 2,43, 2. Aino Laurén 2,33, 3. Liivia Liimatainen 2,17, 4. Miisa Punta 2,02, 5. Vilma Junnila 1,83, 6. Amanda Santio 1,25.

Tarvasjoki 23.8.2022, järjestäjänä Tarvasjoen urheilijat

P3 40m 1) Jasper Jalonen 15,30, 2) Siimon Rantala 17,00, 3) Topias Hongisto 18,00, 4) Elmo Heikkinen 18,10, 5) Roni Ölander 20,00, 6) Aapo Könönen 20,60, 7) Paavo Vilppu 22,40, 8) Armas Rautajuuri 32,40, 9) Oliver Vahtera 53,80.

P3 Pallonheitto 1) Armas Rautajuuri 4,88, 2) Elmo Heikkinen 2,95, 3) Paavo Vilppu 2,53, 4) Siimon Rantala 2,07, 5) Jasper Jalonen 1,94, 6) Topias Hongisto 1,55, 7) Roni Ölander 1,45, 8) Aapo Könönen 0,82, 9) Oliver Vahtera 0,54.

T3 40m 1) Elise Hippula 14,80, 2) Emma Parikka 15,50, 3) Enni Tuominen 17,00, 4) Ella Lehtonen 19,10, 5) Lyydia Kiiski 27,80, 6) Saga Haklin 28,30, 7) Hilla Vilén 37,20, 8) Lotta Suonpää 38,10.

T3 Pallonheitto 1) Enni Tuominen 4,17, 2) Emma Parikka 2,79, 3) Elise Hippula 2,75, 4) Ella Lehtonen 2,23, 5) Saga Haklin 1,48, 6) Lyydia Kiiski 1,25, 7) Hilla Vilén 1,02, 8) Lotta Suonpää 0,42.

P4 40m 1) Eeli Voutilainen 12,30, 2) Lasse Vilppu 12,60, 3) Alvar Vahtera 13,80, 4) Viljami Hirvensalo 18,40.

P4 Pallonheitto 1) Lasse Vilppu 4,90, 2) Eeli Voutilainen 3,13, 3) Alvar Vahtera 2,35, 4) Viljami Hirvensalo 1,84.

T4 40m 1) Adaline Rautajuuri 11,40, 2) Enni Rauhala 11,50, 3) Emma Ala-Viikari 12,50, 4) Venla Kuuskeri 12,60, 5) Aino Hakola 12,70, 6) Nella Suonpää 13,00, 7) Iina Hirvensalo 13,60, 8) Taika Varila 13,80, 9) Iina Härmäaho 15,60, 10) Ellen Arvola 20,00.

T4 Pallonheitto 1) Aino Hakola 4,30, 2) Venla Kuuskeri 4,20, 3) Enni Rauhala 3,29, 4) Iina Hirvensalo 3,13, 5) Adaline Rautajuuri 2,93, 6) Iina Härmäaho 2,53, 7) Emma Ala-Viikari 2,46, 8) Nella Suonpää 2,38, 9) Ellen Arvola 1,92, 10) Taika Varila 1,76.

P5 40m 1) Otso Heimonen 10,10, 2) Eetu Aavasaari 10,60, 3) Eemi Lehtinen 11,10, Mikael Mäkelä DNS.

P5 Pallonheitto 1) Eemi Lehtinen 5,78, 2) Mikael Mäkelä 4,93, 3) Otso Heimonen 4,67, 4) Eetu Aavasaari 3,93.

T5 40m 1) Moona Beldjuskin 12,20, 2) Ronja Ölander 12,50, 3) Frida Maisila 13,30.

T5 Pallonheitto 1) Moona Beldjuskin 4,25, 2) Frida Maisila 3,80, 3) Ronja Ölander 3,62.

P6 40m 1) Topias Jalonen 9,50, 2) Ilari Arvola 10,30, 3) Eetu Lehtonen 10,50, 4) Veeti Vahtera 10,60, 5) Artturi Isotalo 11,10, 6) Elias Isoviita 11,30, 7) Oliver Isoviita 11,50.

P6 Pallonheitto 1) Eetu Lehtonen 8,26, 2) Veeti Vahtera 7,88, 3) Ilari Arvola 7,73, 4) Topias Jalonen 6,94, 5) Elias Isoviita 4,90, 6) Artturi Isotalo 4,70, 7) Oliver Isoviita 4,45.

T6 40m 1) Anette Rauhala 9,60, 2) Emma Aavasaari 9,80, 3) Amalie Rautajuuri 9,90, 4) Evelin Kannisto 10,00, 4) Ilona Hirvensalo 10,00, 6) Seela Rantala 10,10, 7) Erika Hippula 12,70.

T6 Pallonheitto 1) Evelin Kannisto 6,75, 2) Anette Rauhala 6,62, 3) Seela Rantala 6,16, 4) Ilona Hirvensalo 5,67, 5) Emma Aavasaari 5,23, 6) Amalie Rautajuuri 5,16, 7) Erika Hippula 4,68.

P7 60m 1) Max Haklin 12,10, 2) Oskari Räikkönen 12,90, 3) Lennart Maisila 13,00.

P7 Pituus 1) Max Haklin 2,40, 2) Lennart Maisila 2,34, 3) Oskari Räikkönen 2,24.

T7 60m 1) Helmiina Salonen 13,70.

T7 Pituus 1) Helmiina Salonen 1,90.

P9 60m 1) Nuutti Vieltojärvi 11,20, 2) Ossi Syrjälä 11,40, 3) Kaarle Männikkö 11,70, 4) Aatu Kaukinen 11,90, 5) Oliver Lehtonen 12,30, 6) Luka Lehtinen 12,40, 7) Rasmus Rauhala 12,50, 8) Valtteri Kuuskeri 13,60, 9) Jussi Suonpää 13,80, 10) Elias Mäki 14,10, 11) Otto Rautiainen 20,90.

P9 Pituus 1) Ossi Syrjälä 2,61, 2) Kaarle Männikkö 2,58, 3) Aatu Kaukinen 2,42, 4) Oliver Lehtonen 2,28, 5) Jussi Suonpää 2,16, 6) Rasmus Rauhala 2,06, 7) Luka Lehtinen 2,04, 8) Valtteri Kuuskeri 1,87, 9) Otto Rautiainen 1,45, 10) Elias Mäki 1,40, Nuutti Vieltojärvi DNS.

T9 60m 1) Emilia Veijo 10,60, 2) Minja Tuominen 11,20, 3) Emilia Nieminen 11,30, 4) Hilda Perttunen 11,60, 5) Nessa Dixon 12,40, 6) Alisa Salonen 12,70, 7) Aada Syrjälä 13,10, 7) Ilona Suvivuo 13,10, 9) Oona Härmäaho 13,20, 10) Linnea Arvola 14,00.

T9 Pituus 1) Emilia Veijo 3,00, 2) Minja Tuominen 2,46, 3) Hilda Perttunen 2,41, 4) Nessa Dixon 2,34, 5) Aada Syrjälä 1,99, 6) Alisa Salonen 1,94, 7) Oona Härmäaho 1,83, 8) Julia Leppälahti 1,71, 9) Ilona Suvivuo 1,52, 10) Linnea Arvola 1,33.

Marttila 24.8.2022, järjestäjänä Marttilan Murto

T-2019 60 m,1) Matilda Kankare 10.6, 2) Emilia Nurminen 11.1, 3) Hilla Jagt 11.3, 4) Olivia Holopainen 11.4, 5) Petra Nummila 12.2, 6) Julia Lampinen 12.3, 7) Meeri Auramo 13.3

T-2019 pituus, 1) Petra Nummila 2,92, 2) Matilda Kankare 2,91, 3) Olivia Holopainen 2,78, 4) Hilla Jagt 2,65, 5) Emilia Nurminen 2,57, 6) Julia Lampinen 2,54

P-2013 60 m, 1) Samuel Ekman 11.0, 2) Valtteri Kuuskeri 13.1,

P-2013 pituus, 1) Samuel Ekman 2,56, 2) Valtteri Kuuskeri 2,05

T-2014 60 m, 1) Hilda Perttunen 11.5, 2) Lumi Björk 11.8, 3) Olivia Hakala 11.9, 4) Aada Lehmusvirta 12.4, 5) Elina Ståhlberg 13.0, 6) Elsa Mattila 13.7

T-2014 pituus, 1) Hilda Perttunen 2,46, 2) Aada Lehmusvirta 2,41, 3) Elsa Mattila 2,08, 4) Lumi Björk 2,04

P-2014 60 m, 1) Eino Kujanpää 11.9, 1)Väinö Vanhatalo 11.9, 3) Einari Jalo 12.0, 4) Pyry Koskinen 12.4

P-2014 pituus, 1) Väinö Vanhatalo 2,48, 2) Einari Jalo 2,43, 3) Pyry Koskinen 2,07, 4) Eino Kujanpää 1,87

T-2015 60 m, 1) Martta Kankare 11.0, 2) Alisa Jagt 12.1, 3) Fia Nurminen 12.4, 4) Hilda Niemi 12.5, 5) Jade Ojala 12.7, 6) Oona Kokkonen 14.8

T-2015 pituus, 1) Martta Kankare 2,58, 2) Alisa Jagt 2,49, 3) Hilda Niemi 2,08, 4) Fia Nurminen 1,64, 5) Jade Ojala 1,52, 6) Oona Kokkonen 1,52

P-2015 60 m, 1) Daniel Hermansson 12.1, 2) Roope Siivo 12.1, 3) Konsta Hauta-alus 12.9, 4) Elias Ekman 13.1, 5) Eino Gustafsson 13.3

P-2015 pituus, 1) Roope Siivo 2,33, 2) Konsta Hauta-alus 2,25, 3) Eino Gustafsson 2,10, 4) Daniel Hermansson 2,05, 5) Elias Ekman 1,83

T-2016 40 m, 1) Anette Rauhala 9.5, 2) Aino-Juulia Raikko 9.5, 3) Ilona Hirvensalo 9.9, 4) Lilian Björk 9.9, 5) Helmi Aalto 10.1, 6) Elsi Ala-Kleme 10.2, 7) Erika Hippula 12.9

T-2016 pallo, 1) Aino-Juulia Raikko 9,02, 2) Lilian Björk 8,13, 3) Elsi Ala-Kleme 7,52, 4) Anette Rauhala 7,16, 5) Ilona Hirvensalo 6,58, 6) Helmi Aalto 6,46, 7) Erika Hippula 5,35

P-2016 40 m, 1) Luka Mäkeläinen 7.9, 2) Niilo Pasto 8.3, 3) Eemil Kyheröinen 8.8, 4) Eeli Skyttä 9.2, 5) Luukas Ekman 9.2, 6) Matias Rumpunen 10.1, 7) Akseli Jalonen 10.4, 8) Leevi Auramo 12.4

P-2016 pallo, 1) Luka Mäkeläinen 14,12, 2) Eemil Kyheröinen 13,05, 3) Eeli Skyttä 12,40, 4) Luukas Ekman 10,40, 5) Akseli Jalonen 9,42, 6) Niilo Pasto 8,24, 7) Matias Rumpunen 6,52, 8) Leevi Auramo 4,94

T-2017 40 m, 1) Elvi Kokkonen 8.9, 2) Elli Kujanpää 9.0, 3) Ella Ruotsalo 9.3, 4) Matilda Nyman 9.9, 5) Elma Kormano 10.2, 6) Isla Kyheröinen 11.4, 7) Sofia Hauta-alus 11.5, 8) Eliseva Kontrajov 11.7, 9) Mea Pajula 12.1

T-2017 pallo, 1) Elvi Kokkonen 6,19, 2) Elli Kujanpää 5,65, 3) Matilda Nyman 5,14, 4) Ella Ruotsalo 4,58, 5) Mea Pajula 4,40, 6) Elma Kormano 4,36, 7) Sofia Hauta-alus 4,29, 8) Eliseva Kontrajov 4,24, 9) Isla Kyheröinen 4,11

P-2017 40 m, 1) Tuomas Sairanen 9.4, 2) Veeti Siivo 9.7,

P-2017 pallo, 1) Tuomas Sairanen 8,82, 2) Veeti Siivo 8,08, 3) Mikael Mäkelä 4,38

T-2018 30 m, 1) Eden Agge 8.2, 2) Aino Hakola 8.5, 3) Venla Kuuskeri 9.5, 4) Eveliina Nurminen 10.8, 5) Rahel Kontrajov 13.9

T-2018, pallo, 1) Aino Hakola 4,73, 2) Venla Kuuskeri 3,60, 3) Eveliina Nurminen 2,67, 4) Eden Agge 2,58, 5) Rahel Kontrajov 1,63

P-2018 30 m, 1) Eetu Mattila 8.7, 2) Reiska Hakala 8.8, 3) Eeli Voutilainen 8.9, 4) Luca Ramsay 9.7, 5) Samu Skyttä 10.5, 6) Alvar Vahtera 10.6, 7) Aaron Torkkeli 10.8, 8) Benjamin Hakala 11.7

P-2018, pallo,1) Eetu Mattila 5,42, 2) Samu Skyttä 4,38, 3) Luca Ramsay 4,24, 4) Reiska Hakala 3,50, 5) Benjamin Hakala 3,39, 6) Eeli Voutilainen 3,21, 7) Aaron Torkkeli 2,17, 8) Alvar Vahtera 2,73

T-2019 ja myöh. synt. 30 m, 1) Elise Hippula 10.8, 2) Sofia Nyman 11.0, 3) Enna Hauta-alus 11.3, 4) Helmi Ståhlberg 11.5, 5) Isabel Ekman 12.9, 6) Malka Kontrajov 16.5, 7) Seela Pasto 22.9, 8) Kerttu Torkkeli 29.6, 9) Henni Auramo 56.4, Emilia Pakkala - , Olivia Pakkala –

P-2019 ja myöh. synt. 30 m, 1) Leonel Sirvidas 11.4, 2) Venni Heikkilä 13.4, 3) Eemil Mattila 14.5, 4) Aami Agge 14.6, 5) Miklas Rumpunen 14.6, 6) Julius Ramsay 18.4, 7) Luka Holopainen 19.1, 8) Toivo Kormano 24.8, 9) Max Mäntsälä 24.8, 10) Manu Hurme 39.0, Esa Vanhatalo

Aura 31.8.2022, järjestäjänä Auran Palokunnan Urheilijat, Auran Kuntoilijat

Tyttö 2016-2017 pallonheitto, 1) Granath Linnea 9,35 m, 2) Välilä Wenla 9,26 m, 3) Alanko Pihla 8,65 m, 4) Saari Salli 7,38 m, 5) Grundström Enna 7,16 m, 6) Rantala Aava Rantala 6,67 m, 7) Kimari Emma 6,66 m, 8) Rautajuuri Amalie 5,64 m, 9) Korvenpää Saara 5,50 m, 10) Väisänen Irina 5,37 m, 11) Ranta Viivi 5,23 m, 12) Yli-Jaakkola Elisa 5,2 m, 13) Sinisalo Taimi 4,99 m, 14) Soiniitty Oona 4,90 m, 15) Nikkola Emilia 4,84 m, 16) Pekkala Alva 4,14 m, 17) Kinnari Vilma 3,86 m, 18) Voutilainen Ava 3,54 m, 19) Hirvikorpi Amanda 3,37 m, 20) Pekkala Viola 3,15 m

Tyttö 2018 tai nuoremmat 40m juoksu, 1) Rautajuuri Adaline 11,34 sek, 2) Drischenko Sera 11,68 sek, 3) Ala-Viikari Emma 12,34 sek, 4) Ranta Eevi 12,47 sek, 5) Ojala Minea 12,53 sek, 6) Svennevig Amanda 12,64 sek, 7) Hirvikorpi Alina 14,16 sek, 8) Heiskanen Helmi 14,22 sek, 9) Saarinen Senni 15,50 sek, 10) Tuominen Minea 15,72 sek, 11) Hippula Elise 15,98 sek, 12) Heikola Anna 16,59 sek, 13) Glumov Sylvi 17,96 sek, 14) Heinonen Veera 18,25 sek, 15) Halme Aada 18,44 sek, 16) Indermühle Marta 20,28 sek, 17) Miettinen Eedit 21,38 sek, 18) Saari Seela 25,35 sek, 19) Hörkkö Taimi 26,46 sek, 20) Ranta-aho Inkeri 34,16 sek, 21) Blom Ellen 34,82 sek, 22) Aittamäki Linnea 38,19 sek, 23) Jokinen Minka 43,86 sek

Poika 2012-2013 60m juoksu, 1) Palmroos Jasper 10,10 sek, 2) Salmi Eemi 10,41 sek, 3) Väisänen Miro 10,96 sek, 4) Aaltonen Jalmari 11,28 sek, 5) Vanhatalo Aatu 11,71 sek, 6) Laine Jussi 11,86 sek, 7) Rakkola Joona 12,66 sek, 8) Laaksonen Petrus 18,12 sek

Poika 2012-2013 pituushyppy, 1) Palmroos Jasper 3,81 m, 2) Salmi Eemi 3,03 m, 3) Laine Jussi 2,93 m, 4) Vanhatalo Aatu 2,82 m, 5) Aaltonen Jalmari 2,79 m, 6) Laaksonen Petrus 2,68 m, 7) Väisänen Miro 2,57 m, 8) Rakkola Joona 2,20 m,

Poika 2014-2015 60m juoksu, 1) Väisänen Eetu 10,70 sek, 2) Vainio Ahti 10,78 sek, 3) Netterberg Morris 10,81 sek, 4) Lammela Akseli 11,30 sek, 5) Jaakola-Siimes Elmo 11,35 sek, 6) Laine Juho 11,37 sek, 7) Aaltonen Kalle 11,60 sek, 8) Alanko Lenni 11,78 sek, 9) Antikainen Roope 12,87 sek, 10) Mansikkaniemi Eino 13,36 sek, 11) Lähtinen Aarno 13,82 sek, 12) Antikainen Rami 14,25 sek, 13) Vuorio Aapo 20,52 sek,

Poika 2014-2015 pallonheitto, 1) Koskinen Pyry 20,64 m, 2) Aaltonen Kalle 19,73 m, 3) Alanko Lenni 17,08 m, 3) Vainio Ahti 17,08 m, 5) Väisänen Eetu 15,10 m, 6) Antikainen Rami 14,57 m, 7) Mansikkaniemi Eino 13,86 m, 8) Laine Juho 13,63 m, 9) Netterberg Morris 12,11 m, 10) Antikainen Roope 11,87 m, 11) Jaakola-Siimes Elmo 11,11 m, 12) Lammela Akseli 9,52 m, 13) Vuorio Aapo 8,90 m

Poika 2016-2017 40m juoksu, 1) Halme Lassi 8,56 sek, 2) Järvinen Erkka 8,72 sek, 3) Tuominen Thomas 8,95 sek, 4) Rinne Onni 9,08 sek, 5) Laaksonen Isak 9,15 sek, 6) Friman Vili 9,28 sek, 7) Vainio Otso 9,37 sek, 8) Drischenko Miio 9,39 sek, 9) Indermühle Alrik 9,59 sek, 10) Suuronen Aati 9,68 sek, 11) Rakkola Julius 9,71 sek, 12) Sutki Aatu 10,02 sek, 13) Hörkkö Eliel 10,18 sek, 14) Heiliö Eerik 10,34 sek, 15) Ranta-aho Riku 10,35 sek, 16) Heinonen Valtteri 11,22 sek, 17) Vanhatalo Paavo 11,26 sek, 18) Isoviita Elias 11,62 sek, 19) Lehtinen Matias 11,63 sek, 20) Uusitalo Oiva 11,71 sek, 21) Isoviita Oliver 11,81 sek, 22) Arvo Rasmus 12,78 sek, 23) Ranta-aho Olli 13,83 sek, 24) Karisto Leevi 16,40 sek

Poika 2016-2017 pallonheitto, 1) Halme Lassi 13,92 m, 2) Friman Vili 13,58 m, 3) Heiliö Eerik 11,59 m, 4) Järvinen Erkka 11,17 m, 5) Sutki Aatu 11,16 m, 6) Hörkkö Eliel 11,06 m, 7) Rakkola Julius 9,96 m, 8) Uusitalo Oiva 9,63 m, 9) Rinne Onni 9,06 m, 10) Vainio Otso 8,75 m, 11) Suuronen Aati 8,24 m, 12) Tuominen Thomas 7,60 m, 13) Drischenko Miio 7,48 m, 14) Isoviita Elias 6,95 m, 15) Arvo Rasmus 6,67 m, 16) Laaksonen Isak 6,60 m, 17) Mäkelä Mikael 6,50 m, 18) Lehtinen Matias 5,73 m, 19) Heinonen Valtteri 5,20 m, 20) Vanhatalo Paavo 4,95 m, 21) Isoviita Oliver 4,77 m, 22) Ranta-aho Olli 4,26 m, 23) Indermühle Alrik 3,65 m, 24) Ranta-aho Riku 3,36 m, 25) Karisto Leevi 2,91 m

Poika 2018 tai nuoremmat 40m juoksu, 1) Kinnunen Leevi 10,60 sek, 2) Toivonen Lenni 11,82 sek, 3) Ramsay Luca 12,24 sek, 4) Järvinen Iikka 13,09 sek, 5) Laine Jaako 13,25 sek, 6) Nummenpää Eeli 13,35 sek, 7) Blom Benjamin 14,52 sek, 8) Aittamäki Akseli 15,46 sek, 9) Sirkiä Ahti 15,53 sek, 10) Välilä Wäinö 15,71 sek, 11) Soiniitty Niklas 15,82 sek, 12) Haapala Wäinö 15,94 sek, 13) Ramsay Julius 16,03 sek, 14) Vuorio Aku 16,75 sek, 15) Jokinen Kasper 17,07 sek, 16) Rautajuuri Armas 17,08 sek, 17) Pykilä Väinö 17,90 sek, 18) Pelander Lukas 20,06 sek, 19) Hirvikorpi Aulis 20,21 sek, 20) Kinnari Eeli 22,27 sek, 21) Miettinen Eemil 23,83 sek, 22) Friman Väinö 24,30 sek, 23) Heikkilä Toivo 26,90 sek, 24) Rinne Oliver 29,15 sek, 25) Granath Kalle 34,21 sek, 26) Jussila Reino 39,15 sek, 27) Lehtinen Joonas 40,78 sek, 28) Almenoksa Väinö 42,03 sek, 29) Laine Aaron 49,75 sek, 30) Glumov Sulo 60,00 sek

Paattinen 5.9.2022, järjestäjänä Paattisten Pamaus

Tytöt 2020 syntyneet ja nuoremmat juoksu 20 m. 1)Säde Jokela 11.22, 2) Saara Kaskinen 12.38, 3)Helmi Manelius 13.16, 4) Emma Jokela 14.83, 5) Hoa Ekman 17.47, 6) Adessa Siikarla 18.78, 7) Viola Vuohijoki 20.26, 8) Vellamo Pajunen 22.10, 9) Fanni Hemmilä 24.31, 10) Aino Pohjoiskangas 35.14

Pojat 2020 syntyneet ja nuoremmat juoksu 20 m. 1) Niklas Soiniitty 7.87, 2) Akseli Kuusisto 9.65, 3) Eemeli Valovuo 11.99, 4) Väinö Friman 12.27, 5) Konsta Pärnä 22.59

Tytöt 2018 – 2019 syntyneet juoksu 40 m. 1) Lumi Manelius 11.58, 2) Aino Hakola 12.85, 3) Elsi Mäkinen 14.44, 4) Emma Parikka 15.12, 5) Emma Majanmaa 15.15, 6) Eevi Oikarinen 15.18, 7) Saaga Savijoki 15.73, 8) Minttu Malka 19.65

Pojat 2018 – 2019 syntyneet juoksu 40 m. 1) Veini Vuohijoki 11.24, 2) Eemil Tyyri 11.66, 3) Alex Tuominen 11.90, 4) Sisu Mikola 12.28, 5) Leo Knihti 12.42, 6) Vilho Malin 12.92, 7) Niilo Parkkinen 12.93, 8) Altti Laine-Rinne 14.06, 9) Ohto Jaakkola 15.00, 10) Eelis Karppinen 16.25, 11) Mikael Paasu 17.09, 12) Väinö Vuorio 18.07, 13) Pauli Mouhu 20.13, 14) Onni Uusitalo 25.03

Tytöt 2016 – 2017 syntyneet juoksu 60 m. 1) Aurora Jokela 12.95, 2) Minttu Manelius 13.00, 3) Pihla Savijoki 13.47, 4) Miisa Yli-Rokki 13.97, 5) Petronella Pajunen 14.47, 6) Oona Soiniitty 14.68, 7) Elviira Kuusisto 14.95, 8) Aliisa Musta 15.06, 9) Sandra Salmela 15.63, 10) Vilma Huhtala 15.73, 11) Iiris Nieminen 15.88, 12) Aada Siikarla 15.99, 13) Isla Miettinen 16.71, 14) Viola Vuorio 17.44, 15) Aada Reinikainen 19.38

Pojat 2016 – 2017 syntyneet juoksu 60 m. 1) Joni Mäkinen 12.97, 2) Atte Alanen 13.30, 3) Ilmari Anttila 13.56, 4) Paavo Seittenranta 13.69, 5) Eemil Majanmaa 13.75, 6) Vili Friman 13.87, 7) Benjamin Salmela 14.39, 8) Rasmus Arvo 15.78, 9) Oskari Honkaranta 15.98, 10) Samuel Jokela 16.25, 11) Tapio Tuominen 17.28, 12)Juho Haapsaari 18.47, 13) Leevi Mouhu 18.63, 14) Verneri Valovuo 20.21, 15) Olavi Pohjoiskangas 28.00, 16) Leevi Karisto 28.38

Tytöt 2014 – 2015 syntyneet juoksu 100 m. 1) Aada Nummenpää 19.87, 2) Ninni Parkkinen 20.24, 3) Kerttu Vainio 20.33, 4) Vilma Vainio 20.78, 5) Kerttu-Kaarina Kause 20.88, 6) Elli Nieminen 21.22, 7) Lilja Johansson 21.25, 8) Oona Tyyri 23.25, 9) Eevi Karppinen 25.28,

Pojat 2014 – 2015 syntyneet juoksu 100 m. 1) Eelis Mäenpää 18.76, 2) Niklas Nukarinen 18.96, 3) Jesper Sandell 20.30, 4) Ilari Kelkka 20.32, 5) Aleksi Honkaranta 20.99, 6) Aapo Rahijärvi 21.38, 7) Veikka Koskinen 21.68, 8) Lenni Mikola 26.58, 9) Max Salminen 31.25

Tytöt 2012 – 2013 syntyneet juoksu 100 m. 1) Enni Koskinen 18.13, 2) Myy Musta 19.23, 3) Mila Rahijärvi 19.34, 4) Enna Jaakkola 20.00, 5) Elli Valtonen 20.72, 6) Enni Karppinen 20.74

Pojat 2012 – 2013 syntyneet juoksu 100 m. 1)Toni Mäkinen 21.88

Pöytyä 7.9.2022, järjestäjänä Pöytyän Urheilijat