OP Kainuu Hippo-telinevoimistelun päiväleirit Kajaanissa 2.3. ja 3.3.2026 klo 9-12

Kaikille avoimet Hippo-telinevoimistelun päiväleirit järjestetään talvilomaviikolla maanantaina 2.3. ja tiistaina 3.3. klo 9-12 Kajaanihallin telinevoimistelutilassa. Päiväleirit ovat maksuttomia osallistujille.
Tule kokeilemaan telinevoimistelua, oppimaan uutta ja viettämään liikunnallista lomapäivää kavereiden kanssa. Sinulla ei tarvitse olla ennestään voimistelutaitoja, vaan päiväleirien kautta pääset kokeilemaan telinevoimistelua ohjaajien avustuksella.
Päiväleirit
- maanantain 2.3. klo 9–12 päiväleiri on tarkoitettu 6–8-vuotiaille
- tiistain 3.3. klo 9–12 päiväleiri on tarkoitettu 9–12-vuotiaille
Ilmoittautuminen
Molempiin päiväleireihin mahtuu mukaan 50 nopeinta ilmoittautunutta – varmista paikkasi ajoissa! Hanna Hippo on mukana molemmissa päivissä. Kaikki osallistujat saavat muistoksi Hippo-diplomin ja osallistumismitalin.
Ilmoittautumislinkki ma 2.3. 6–8-vuotiaiden leiripäivään >>
Ilmoittautumislinkki ti 3.3. 9–12-vuotiaiden leiripäivään >>
Varusteet:
Mukaan tarvitset rennot, joustavat sisäliikuntaan soveltuvat vaatteet (toppi, t-paita, shortsit, legginssit), vesipullo ja pientä evästä (smoothie, välipalapatukka, hedelmä). Sisäpelikenkiä tai tossuja ei voimistelussa tarvitse.
Muita tärkeitä huomioita:
- Osallistumalla päiväleireille hyväksyt samalla, että tapahtumasta otetaan kuvia ja videoita järjestäjien omaan markkinointikäyttöön.
- Osallistujat on vakuutettu Kajaanin telinevoimistelijoiden toimesta.
Yhteystiedot:
Jos sinulla tulee kysymyksiä päiväleireihin liittyen, voit laittaa sähköpostia Kajaanin telinevoimistelijoille osoitteella: kajaanintelinevoimistelijat@gmail.com
Seuraa myös Kajaanin telinevoimistelijoiden somekanavia Facebookissa ja Instagramissa.
Päiväleirit toteutetaan yhteistyössä Kajaanin telinevoimistelijoiden kanssa ja ne ovat osa Kaikkien aikojen tekoja-lahjoituskampanjan toteutuksia.
Liikunnan riemua ja iloa lapsille!